serwis ekspresu do kawy, konserwacja i naprawa Lublin

PO CO TA KONSERWACJA?

Serwis ekspresów do kawy Takawa w Lublinie przypomina o okresowej konserwacji urządzeń:

  • średnio raz na rok lub dwa lata (w zależności od zużycia) każdy ekspres automatyczny powinien przejść pełną konserwację
  • podczas wykonywaniu tej usługi technik wykonuje takie czynności jak: dokładne odkamienianie profesjonalnym odkamieniaczem; regeneruje blok zaparzający i czyści komorę zaparzania; dokładnie sprawdza szczelność układu pod kątem wycieków; czyści i reguluje młynek do kawy; czyści wylewki kawy; czyści i regeneruje zawór spustowy; czyści układ spieniający mleko; sprawdza poprawność wielkości wylewanych porcji kawy;
  • przeprowadzanie regularnych konserwacji okresowych w naszym serwisie ekspresów Takawa w Lublinie pozwala na wydłużenie pracy urządzenia, ale nie tylko. Co jeszcze daje przeprowadzanie okresowych konserwacji?
    1. Zachowanie poprawnych parametrów zaparzania. Często przygotowany w ekspresie napój wydaje się być zupełnie inny niż u „sąsiada” czy w kawiarni, korzystając z tej samej kawy. Dzieje się tak dlatego że przy dłuższym czasie pracy urządzenia, takie parametry jak ciśnienie, temperatura czy przepływ wody przez kawę tracą na wartości. Okresowa konserwacja pozwala na przywrócenie maksymalnie wysokich parametrów zaparzania, które sprawiają że kawa smakuje po prostu lepiej.
    2. Czystość i świeżość przygotowywanej kawy. Są miejsca w ekspresie do których użytkownik nie ma dostępu i dzieje się tak praktycznie w przypadku wszystkich popularnych marek ekspresów. Zbierająca się tam kawa w połączeniu z wilgocią i często innymi czynnikami sprawiają że w urządzeniu potrafi wytworzyć się całkiem nowe środowisko, bardzo bogate w różne formy życia 🙂 Zazwyczaj jest to pleśń, której samemu się nie pozbędziemy i znowu z pomocą przychodzi tutaj usługa okresowej konserwacji w naszym serwisie ekspresów do kawy Takawa w Lublinie.
    3. Poprawna praca podzespołów, ciche i komfortowe użytkowanie urządzenia. W przypadku kiedy np. napęd, młynek, elektrozawór lub jakakolwiek inna część ekspresu jest zanieczyszczona przez  osad z kamienia czy kawy, powoduje to dyskomfort spowodowany np. głośną pracą podzespołu. W niektórych przypadkach np. ekspresach marki Saeco, zanieczyszczony blok zaparzający który dodatkowo nie jest regularnie smarowany sprawia że ekspres automatycznie mieli mniej kawy. Przez to przygotowany napój jest słabszy, bardziej rozwodniony.

 

serwis ekspresów do kawy Takawa Lublin

 

UWAGA IDĄ ŚWIĘTA, ZAPLANUJ KONSERWACJĘ EKSPRESU!!

Idą święta, jak co roku jest to dla nas okres w którym przyjmujemy do naprawy większą ilość urządzeń niż zwykle. Zaplanuj swoją naprawę lub konserwację urządzenia w naszym serwisie ekspresów Takawa, żeby na święta ekspres był już w Twoim domu. Teraz jest najlepszy czas żeby się tym zainteresować i nie czekać w długich kolejkach.

 

palarnia kawy takawa

 

SERWIS EKSPRESÓW ALE… MAMY TEŻ BARDZO DOBRĄ KAWĘ 🙂

Przy okazji odbioru urządzenia nie zapomnij że oprócz napraw urządzeń mamy również znakomitą kawę świeżo paloną. W ostatnim czasie wprowadziliśmy bardzo dużo nowości, w naszej ofercie znajdziesz mieszanki kawowe, kawy jednorodne regionalne oraz kawy z segmentu speciality. Kawy dostępne w punkcie stacjonarnym oraz sklepie on-line www.kupkawe.pl

 

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Serwis Ekspresów do kawy Takawa w Lublinie

tel. 796 535 393

mail: serwis@takawa.pl

ul. Przemysłowa 7/2 Lublin