Palarnia Kawy Takawa – kawa, ekspresy, szkolenia…

Jesteśmy producentem kawy ziarnistej obsługującym rynek detaliczny, HoReCa oraz hurtowy. Posiadamy własny serwis urządzeń oraz zaplecze szkoleniowe.

Nasze kawy wypalamy na tradycyjnym piecu bębnowym Polskiego producenta Coffed. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz zastosowaniu w nim min. takich technologii jak:

– dwuścienny bęben

– kontrola temperatury ziarna i spalin

– w pełni modulowany palnik

– odkamieniacz

– współpraca z oprogramowaniem Artisan

– zapis profilu wypału i wiele innych…

jesteśmy w stanie każdorazowo uzyskać bardzo powtarzalny i równy wypał kawy.

Jeśli planujesz...

Otworzyć lokal gastronomiczny

Pomożemy w doborze odpowiednich narzędzi pracy, poradzimy jakie kawy wybrać do oferowanego menu. W końcu  wybierzemy najlepszą kawę specjalnie dla Ciebie!

Zwiększyć swoją wiedzę na temat kawy

Zapisz się do nas na szkolenie! Jako palarnia kawy prowadzimy profesjonalne kursy dla baristów, nasi kursanci to pracownicy najlepszych lokali gastronomicznych oraz zapaleni domowi kawiarze!

Nawiązać stałą współpracę z palarnią kawy

Na współpracę z naszymi klientami patrzymy zawsze w dłuższej perspektywie. W rezultacie tego nasi klienci otrzymują nie tylko kawę. Wierzymy że sukces możemy osiągnąć wspólnym działaniem i wspólną korzyścią!

Zakupić ekspres do kawy

W swojej ofercie posiadamy ekspresy profesjonalne oraz domowe. Dzięki temu zawsze znajdziesz najlepsze rozwiązanie dla siebie. Jako palarnia kawy jesteśmy w stanie zaproponować duże rabaty na oferowane urządzenia.

Wynająć ekspres do kawy

Oferujemy dzierżawę ekspresu od 12 do 36 miesięcy na zasadzie jedynie wykupu miesięcznego limitu kawy. Wynajmujemy również ekspresy automatyczne na dzień lub dwa, wedle potrzeb.

Poczęstować swoich gości pyszną kawą

Skorzystaj z naszej usługi mobilnego baru kawowego. W tej sposób będziesz mógł stworzyć klimat kawiarni w dowolnym miejscu, a zapach i smak świeżo palonej kawy z naszej palarni kawy oczaruje Twoich gości.

...zapraszamy do kontaktu!

Palarnia kawy Takawa o nas

Palarnia Kawy Takawa to lokalna firma produkcyjna która swoją działalność rozpoczęła w 2013 roku wtedy jeszcze pod nazwą Coffee Time. Mieliśmy zajmować się głównie kateringiem kawowym, jednak chęć rozwoju oraz posiadania w swojej ofercie kawy która będzie wyłącznie naszym produktem byłą zbyt silna.

W drugim roku działalności zdecydowaliśmy się na założenie własnej palarni kawy. Tą przygodę zaczęliśmy od poszukiwań odpowiednich dostawców, opracowaniu profili palenia i tworzeniu własnych mieszanek kaw.

Kolejnym etapem było znalezienie odbiorców którzy zdecydują się zaufać młodej firmie oferującej świeżo paloną kawę. Obecnie cieszymy się ciągle rosnącym gronem stałych i zadowolonych odbiorców. To dzięki wam mamy możliwość stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Stale poszerzamy ofertę o nowe gatunki kaw, dbając o najwyższą jakość oferowanych produktów, dzięki czemu przyczyniamy się do wzrostu liczby miłośników kawy świeżo palonej.

Z czasem byliśmy w stanie zaoferować coś więcej niż tylko kawę:

  • sprzedaż ekspresów automatycznych i profesjonalnych(również dzierżawa tych urządzeń)
  • akcesoria i chemia do ekspresu
  • w maju 2020 otworzyliśmy nasz własny serwis ekspresów do kawy w Lublinie.

Chcemy żeby dobrej kawy było co raz więcej, a co za tym idzie zależy nam na wzroście świadomości picia czarnego napoju. Stale podnosimy jakości oferowanych produktów oraz kładziemy duży nacisk na procesy produkcyjne. W ofercie znajdziecie Państwo nie tylko wysokiej jakości świeżo paloną kawę ale również ekspresy, młynki oraz inne urządzenia. Nasza palarnia kawy posiada w swojej ofercie zarówno autorskie mieszanki kaw jak i szeroki wybór kaw jednorodnych. Najwyższą jakość gwarantuje unikalny profil palenia opracowany oddzielnie dla każdej z kaw.

palarnia kawy takawa
Palarnia Kawy Takawa

Palarnia kawy Takawa - poznaj nasz zespół!

Robert

Założyciel i główny roaster w Palarni Kawy Takawa. Na co dzień zajmuje się wypalaniem dla was ziarenek kawy, prowadzi szkolenia dla baristów oraz zajmuje się obsługą bieżących spraw związanych z pracą palarni.

Ulubiona kawa: espresso (mieszanka Coffee Szop)
Hobby: kawa, pool bilard

Kontakt: biuro@takawa.pl, 536 520 887

 

Piotrek

Prawdziwa złota rączka, to dzięki niemu każdy ekspres który trafia do nas na serwis otrzymuje drugie życie by znów mógł parzyć pyszną kawę. Jest też na bieżąco z nowościami w świecie automatów do kawy, więc jeśli masz wątpliwości jaki ekspres wybrać dla siebie, to własnie z nim powinieneś się skontaktować.

Ulubiona kawa: cappuccino (mieszanka Roberto)

Hobby: ekspresy, tenis stołowy

Kontakt: serwis@takawa.pl, tel 796 535 393

Kuba

Drugi główny technik naszego serwisu ekspresów do kawy. Zajmuje się naprawami zarówno urządzeń do domowego jak i profesjonalnego zastosowania. Zepsuła Ci się płyta główna, lub występuje jakiś inny problem z układem elektronicznym? Dla Kuby to nie problem, uwielbia takie sytuacje i chętnie podejmie się ich naprawy.

Ulubiona kawa: espresso(Brazylia Cerrado)

Hobby: elektronika, jazda motocyklem, Polska Wersja

Kontakt: serwis@takawa.pl, tel 796 535 393

 

Kamil

Główny barista w naszym zespole. Dzięki niemu odkryjesz tajemnice świata kawy, spróbujesz najlepszego przelewu w życiu i dopieszczonego espresso o gęstej cremie i przyjemnym finishu.

Jeśli interesuje Cię oferta na wynajem ekspresu lub inny typ rozpoczęcia z nami współpracy, to z nim powinieneś się skontaktować.

Ulubiona kawa: espresso, przelewy(mieszanka Roberto)

Hobby: ekspresy, tenis stołowy

Kontakt: info@takawa.pl

Mirela

 

Jeśli spóźniasz się z płatnością i właśnie dzwoni telefon, to możesz spodziewać się rozmowy z Mirelą 😀 Zajmuje się pilnowaniem aby płatności były terminowo regulowane, pomaga na produkcji i w przygotowywaniu zamówień. Zajmuje się dogrywaniem szczegółów umów zawieranych z naszymi klientami, oraz realizacją kateringów kawowych. Bez niej firma stanęłaby w miejscu!

Ulubiona kawa: americano z zimnym mlekiem(Honduras SHB)

Hobby: kawa, sport, moda, dzieci 🙂

Kontakt: biuro@takawa.pl, tel 536 520 887