Palarnia kawy Takawa

Takawa to firma, która powstała z pasji do kawy. Działalność rozpoczęliśmy w 2013 roku i od tamtej pory codziennie dostarczamy naszym klientom produkt najwyższej jakości.

 

Nasza misja to rozpowszechnianie kultury picia kawy świeżo palonej, podnoszenie jakości oferowanych produktów oraz nadzór nad procesami produkcji. W ofercie znajdziecie Państwo nie tylko wysokiej jakości świeżo paloną kawę ale również ekspresy, młynki oraz inne urządzenia, które pozwolą przygotować ulubiony napój. Nasza palarnia posiada w swojej ofercie zarówno autorskie mieszanki kaw jak i szeroki wybór kaw jednorodnych. Najwyższą jakość gwarantuje unikalny profil palenia opracowany oddzielnie dla każdej z kaw.

238
Palarnia kawy Takawa

 

W drugim roku działalności zdecydowaliśmy się na założenie własnej palarni kawy. Ta wspaniała przygoda zaczęła się od długich poszukiwań odpowiednich dostawców, opracowaniu profili palenia i tworzeniu własnych mieszanek kaw. Kolejnym etapem było znalezienie odbiorców, którzy zdecydują się zaufać młodej firmie oferującej świeżo paloną kawę najwyższej jakości. Dzięki naszemu pełnemu zaangażowaniu w tworzenie własnej marki, profesjonalizmowi z jakim podchodzimy do każdego z klientów i dalszej chęci rozwoju, obecnie możemy się pochwalić dużym gronem zadowolonych klientów. To dzięki Wam mamy możliwość stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej, poszerzając ofertę o nowe gatunki kaw, stale dbając o najwyższą jakość oferowanych produktów, dzięki czemu przyczyniamy się do wzrostu liczby miłośników kawy świeżo palonej. Dziękujemy!

355

AROMA

Aroma to mieszanka kaw:
Arabika z Ameryki Południowej
z wysokogatunkową robustą z Indii.
Posiada delikatny smak, bardzo niską
kwasowość oraz gęstą cremę .
Aromaty: czekolada, migdał, orzech laskowy.

ROBERTO

Roberto to klasyczna mieszanka
włoskiego espresso.
Posiada selektywnie dobrane ziarna
z Ameryki Południowej oraz Azji.
Mieszanka gwarantuje doskonałe body,
gęstą cremę oraz długotrwały posmak
prawdziwej gorzkiej czekolady.
Idealna dla miłośników włoskiego smaku kawy.

BRASTO

Brasto to mieszanka selektywnie
wybranych kaw z gatunku Arabica.
Kawa charakteryzuje się niezwykłym aromatem,
w którym możemy odnaleźć między innymi:
gorzką czekoladę, orzechy prażone
oraz delikatne cytrusy.
Zrównoważony smak oddaje idealny
balans między kwasowością i słodyczą.

PALONNA

Palonna to kompozycja selektywnie dobranych
kaw o wyrazistym aromacie.
Arabiki pochodzą z najlepszych plantacji
Ameryki Południowej oraz Afryki.
Kawa ta posiada pełne body i długotrwały
posmak czekolady i kakao.

Szkolimy baristów!!

Jeśli chcesz dowiedzieć się gdzie rośnie i jak jest uprawiana kawa, poznać różnice między arabiką i robustą, nauczyć się robić perfekcyjne espresso i ozdabiać kawę wzorami z mleka zapisz się na szkolenie do Palarnią kawy Takawa.
Szkolenia prowadzone są przez Mistrza Województwa Lubelskiego Baristów Roberta Solisa.
Kurs trwa zazwyczaj dwa dni, podczas których poznasz zarówno teorię i praktykę pracy baristy, a zakończony jest egzaminem oraz uzyskaniem dyplomu potwierdzającego zdobyte kwalifikacje.

Home barista – czyli jaka kawa smakuje najlepiej? … oczywiście ta wypita rano w łóżku 🙂
Dla wszystkich miłośników kofeiny którzy lubią czuć zapach świeżo zmielonej kawy o poranku, proponujemy szereg rozwiązań od odpowiednio dobranego ekspresu do kawy, włoskiej kawiarki czy chemexu. Poznając Wasze gusta dobieramy odpowiednią kawę o pełnym lub lekkim body, słodką lub świeżą o wyższej kwasowości, kawę single origin lub mieszankę.
267
Chemex Ta Kawa

Zaufali nam:

Mania Skakania
Bosko - lody własnej produkcji
Siłownia Dragon
Restauracja Siedem Życzeń
Centrum Rozrywki Koziołek
Fundacja Wymarzona Odporność
Willa Różana